Jaké vzdělání mají superhrdinové?

Většina z nás se nad tím asi nikdy nezamyslela, jelikož nám přijde, že musí umět jen rychle oživit a také by měli mít velice dobrou fyzickou kondici. Pracují ve dne i v noci a zachraňují i to, co se zdá být navždy ztraceno. Řeč je právě o těchto lidech, jejichž cesta za tímto drsným povoláním rozhodně nebyla procházka růžovým sadem.

auto ambulance
Zdravotnický záchranář

V České republice povolání, které je značně nedoceněno. Studium těchto lidí začíná na vysokých zdravotnických školách. Nově tento bakalářský program otevřela i fakulta biomedicínského inženýrství na ČVUT. Přijímací řízení se skládá ze základních znalostí práva, biologie a druhé kolo je složeno z posouzení o fyzické zdatnosti jedince. Na tento obor se můžete dostat i bez přijímacího řízení, pokud máte ve škole velmi dobrý prospěch (do průměru 1,50 za všechna výroční vysvědčení).
strážníci na lavičce
Uchazeči o studium poté absolvují několik zkoušek, mezi kterými jsou i různá cvičení, pravidelně ve škole tráví všechen svůj čas, jsou tam vyloženě od rána do večera, jelikož každý den tráví i hodinu a půl v posilovně.


Uplatnění

Na tento obor se pravidelně hlásí spíše muži než ženy. Na sto studentů připadá zhruba deset dívek. Musí se vyrovnat se značnou konkurencí. I přes jejich snahu a pečlivost mají problém se dostat po ukončení studia k záchranné službě. Většinou prvních pár let pracují v nemocnici na urgentním příjmu, až poté mají některé z nich šanci se dostat k záchrance.
hasič v akci
Platy nemají moc vysoké, mají zhruba průměrnou mzdu v České republice. Největším negativem na této práci je, že musíte být 24 hodin denně připraveni, že Vás někdo zavolá a okamžitě musíte vyjíždět. Je zde také značná převaha mužů nad ženami. Dále je důležité, že fyzicky na tom nebudete stejně ve třiceti a v šedesáti. Tito lidé odchází průměrně v padesáti letech do důchodu. Myslíme si však, že pokud je někdo do svého povolání opravdu zapálen, je jedno, zda je muž nebo žena, nebo jestli mu je třicet či šedesát.

Podobné příspěvky