Na čem vydělává slavný George Clooney?

Možná o tom vůbec nevíte, ale kromě toho, že je George Clooney velice úspěšných americkým hercem, tak je také úspěšným podnikatelem. Již léta podniká se svým přítelem a zároveň manželem Cindy Crawford, Rande Gerberem. Před několika lety aktivně obchodovali a dělali velkou reklamní kampaň na tequilu Casamigos.
 tequila nápoj
Dlouholetí přátele po pěti letech prodali Casamigos společnosti Diaego za 700 milionů dolarů a začali se nyní zabývat obchodováním s dalším alkoholickým nápojem, a to ne příliš známým mezcalem.

Chuť Mexika ukrytá ve stínu tequily

Stejně jako tequila, i mezcal je alkoholickým nápojem pocházejícím z Mexika. Rande Gerber uvedl: ,,Před pár lety jsme si zkusili několik mezcalů a objevili jsme jeden, který jsme si hned zamilovali.“ Tenkrát se ovšem soustředili na destilát Casamigos, proto své nadšení pro mezcal odsunuli na druhou kolej. Nyní mají ovšem dostatek prostoru i pro tento báječný destilát.
 
Vzhledem k tomu, že je tequila tak populární, tak se mezcal trochu ztratil v jejím stínu. Pokud tedy přemýšlíte nad tím, co to mezcal je, zde je odpověď.
 
Mezcal je mexická pálenka vyráběná až ze 30 druhů zelené agáve. Agáve je rostlina rostoucí až 9 let. Destilát se vyrábí ze srdce rostliny, které se udí a následně drtí. Vylisovaná šťáva se poté fermentuje a dvakrát destiluje. Obsah alkoholu hotového destilátu je asi 55 procent.
listy kaktusu

Kouzlo úspěchu Clooneyho investice

Můžete si myslet, že Clooney se svým parťákem do alkoholu pouze investují a propůjčují své obličeje a jména pro jeho propagaci. Tak to ale vůbec není. Úspěch jejich podnikání spočívá právě v tom, že se na něm jak Clooney, tak Gerber aktivně podílejí.
 
Nejen, že se podílí na propagaci a marketingu, ale také určují vzhled lahví, cenu a především ochutnávají každou várku mezcalu, aby přesně věděli, co prodávají. Stejný postup využívali také při obchodování s tequilou Casamigos, proto se jedná o ověřený postup. Jaké budou jejich zisky a za jak dlouho prodají výrobku tohoto destilátu, tak na to si budeme muset počkat.

Podobné příspěvky