Proč je důležité utrácet své vlastní peníze

Může se to zdát jako logická věc, pro některé domácnosti je však zvykem utrácet peníze, které nemají za věci, které nepotřebují nutně. A byť se bez nich obešli celou tuhle dobu, tak nyní prostě musí být ta daná věc jejich, stůj co stůj. I kdyby se měli upsat samotnému ďáblu, tak se prostě povozí v novém autě nebo podívají na film, který viděli již padesátkrát na nové obrazovce za šedesát tisíc, i když by jim stačila ta za deset. Někdy se zkrátka peníze musejí v domácnosti točit, není to však úplně správné, pokud si totiž člověk zvykne, že se může dostat k velkému obnosu za jednoduchý úpis, který většina ani stejně nemyslí vážně, je to jakási návyková droga a daný jednotlivec si tak nějak navykne, že peníze jsou tu od toho, aby se rozhazovaly.
kreditky v džínách.jpg
A teď nemluvíme o dovolených, to je ještě dobré. Mluvíme tu o naprostých konzumních zbytečnostech jako právě nové televizi, byť ta stará ještě funguje více než dobře.

Půjčky mají být nutným zlem

Pro půjčku si jdete v případě, že již není absolutně žádného zbytí. Nejdete tam tehdy, pokud vás jenom chlácholí svědomí, že to všechno splatíte a že právě tu věc potřebujete teď hned okamžitě. Je těžké tomu odolat, ale člověk se musí holt ovládat, pokud nechce skončit s polovinou majetku v exekutorském skladu. Nebudeme lhát, situace ekonomická i finanční nenapovídá tomu, že by český stát úspěšně vzdělával své občany v kurzech finanční gramotnosti = to jediné, co je naučil, bylo kde sehnat fajn půjčku. ¨
peníze a truhlička.jpg

Lehce se dá ztratit

Půjčování peněz, úvěry, to všechno je jeden velký les, temný hvozd, ve kterém se dá více než lehce ztratit a je jen na nás, zdali pak si troufneme do něj vkročit. Nikdo za nás tento krok neudělá a stejně tak nemůžeme svalovat vinu za neutáhnutí dluhu na někoho jiného. Vždycky v konečném důsledku jste to vy sami, kdo utrácí – proto pečlivě popřemýšlejte nad tím, co si za takové peníze koupíte.

Podobné příspěvky